Užívejte si pohodu v bazénu i mimo sezónu. S tepelným čerpadlem třeba i půl roku!

Srp 4, 2015 by

Užívejte si pohodu v bazénu i mimo sezónu. S tepelným čerpadlem třeba i půl roku!

Dokážete si představit léto bez vodních radovánek v bazénu? Škoda, že koupací sezóna netrvá věčně… Ale co kdyby začala dříve, než udeří tropické počasí a neskončila dříve, než přijdou první ranní mrazíky? Patříte-li k milovníkům koupání, pak jsou následující řádky určeny právě pro vás. Prozradíme vám, jak si užívat koupání po dobu šesti až sedmi měsíců!

Zastřešení zajistí čistou vodu a zvýšenou bezpečnost

Pokud vás v souvislosti s prodlouženou koupací sezónou napadla stavba zastřešení, máte pravdu. Konstrukce z hliníkových profilů a polykarbonátových desek zajistí, aby se voda rychleji nahřívala a pomaleji ochlazovala. Vodní hladina bude chráněna vůči nečistotám a navíc minimalizujete riziko, že v době vaší nepřítomnosti do vody spadne malé dítě nebo domácí mazlíček.

Bazénové zastřešení bezesporu nabízí množství výhod, nicméně samo o sobě „protáhne“ koupací sezónu o několik týdnů. Chcete-li se koupat ještě déle, budete si muset pořídit bazénové tepelné čerpadlo.

01

Co je to bazénové tepelné čerpadlo a proč byste si ho měli pořídit i vy?

Bazénové tepelné čerpadlo zajistí, aby byla voda přijatelně teplá i v době, kdy teplota okolního vzduchu klesne na velmi nízké hodnoty – kolem 15°C. Zařízení funguje na principu cyklu komprese a expanze, v rámci kterého využívá teplo nasáté z okolního vzduchu. Provoz je velmi úsporný, protože tímto způsobem dokáže získat až tři čtvrtiny z celkového objemu tepla využitého pro ohřev vody. Oproti solárním kolektorům není čerpadlo závislé na počasí a může generovat teplo kdykoliv.

02

Špičková tepelná čerpadla k bazénům vyrábí i Češi

Rozhodnete-li se pro pořízení tepelného čerpadla k bazénu, obraťte se na profesionály. Dlouhodobé zkušenosti s výrobou má česká firma Agida s.r.o., v jejíž nabídce najdete také bojlery kombinované, infrazářiče, klimatizace a odvlhčovače vzduchu. Zařízení si můžete prohlédnout na www.sunline-agida.cz.

Podobné články

Sdílejte