Podle čeho vybrat stavební firmu?

Zář 1, 2015 by

Podle čeho vybrat stavební firmu?

Chystáte se stavět, rekonstruovat či jakkoliv upravit své stávající bydlení? Šikovný kutil zvládne spoustu činností svépomocí, ale náročnější stavební práce vyžadují hlubší znalosti, dodržení technologických postupů, zkušeností a moderní vybavení. Jinými slovy – na zemní a výkopové práce, připojení stavby do inženýrských sítí či práce ve výškách pravděpodobně sami nestačíte a neobejdete se bez pomoci stavební firmy. A my vám v následujících řádcích prozradíme, jak postupovat a nespálit se.

Cena je důležitá, kvalita mnohem důležitější

Nemáte-li nekonečný rozpočet, pravděpodobně budete inklinovat k co nejnižší ceně. Což je chyba, protože podstatná je kvalita odvedené práce, ať už jde o stavební výškové práce nebo cokoliv jiného. To samozřejmě neznamená, že nejdražší = nejlepší, ale přesto by měla být cena až na druhém místě. Podstatná je odbornost, spolehlivost a individuální přístup – jedině tak budete s výsledkem stoprocentně spokojeni a práce se ve finále neprodraží. Vašim vodítkem mohou být reference vybrané firmy.

Realizace na klíč bývá bezstarostnější

Pokud jde o soubor několika navazujících činností, pak je zpravidla lepší zvolit stavební firmu, která nabízí realizaci na klíč. Odpadne vám kontrola několika subdodavatelů a minimalizujete rizika. Jinými slovy – potřebujete-li vykopat základy, obraťte se na někoho, kdo zajistí také odvoz sutě.

Vybranou firmu důkladně vyzpovídejte a ptejte se na vše, co vás zajímá. Profesionálové se nebudou vykrucovat a rádi vám na vše odpovědí a doporučí vhodné řešení.

I mladší firma odvede dobrou práci

Možná vás napadlo, jestli není riskantní spolupracovat se stavební firmou, která se svou činností nezabývá tak dlouho jako konkurence. Zmínili jsme, že podstatné jsou reference a dlouholetá historie firmy může být zavádějící ukazatel. Příkladem budiž pražská společnost GPF Stavební, která se na trhu pohybuje od roku 2011, ale přesto získala desítky spokojených zákazníků a každoročně vykazuje vyšší obrat. Přestože jde o poměrně mladou firmu, disponuje vynikajícím know how a zajišťuje vysoce kvalitní služby.

Tip na závěr: Užitečné rady ohledně výběru stavební firmy najdete i v tomto článku.

Podobné články

Sdílejte