Mezonetové a půdní byty vás okouzlí

Říj 6, 2014 by

ID-10082993Už máte dost svého vlastního bydlení, které je tvořeno pouze čtyřmi svislými stěnami a malým životním prostorem? Nebaví vás život v přízemí, v chmurném prostředí bez jakéhokoliv výhledu? Pak investujte své finance do mnohem lukrativnějšího typu nemovitosti.

Pořiďte si půdní byty, které přináší rezidentům hlavně radikální změnu, co se týče interiéru. Těšit se však můžete i na mnohé další.

Přednosti půdních bytů

Jisti si můžete být tím, že se rázem přestěhujete do nejvyššího patra konkrétní nemovitosti, těsně pod střešní krytinu. Takové bytové domy jsou vybaveny moderním výtahem a řádnou tepelnou izolací hlavně ve vrchní části.

Nezbyde vám tak, než se radovat z nově nabytého místa, které má několika nepopiratelných výhod.

  • Působivé šikmé stropy, které lze využít v rámci zařizování interiéru
  • Přiznané dřevěné trámy, jež působí útulným dojmem
  • Zajímavý výhled po okolí

Pakliže navíc pořídíte půdní byt s prostorným balkonem nebo terasou, máte jistě vyhráno, protože kromě výše zmíněného se vám dostane o i spousty venkovního soukromí.

Prostorné mezonetové byty

Pokud máte početnější rodinu nebo toužíte po daleko větší podlahové ploše, než kterou disponuje většina útulných bytových jednotek, zaměřte se na mezonetové byty.

Jde o nemovitosti, které vznikají propojením dvou bytů nad sebou, a to například ve vrchních prostorách, kdy se nemusíte okrádat o atmosféru půdních místností.

Také tento typ bytového objektu může nabídnout několik zajímavých předností.

  • Větší podlahová plocha
  • Oddělení společenské a soukromé části prostřednictvím dvou pater

Počítat navíc můžete i s umístěním vzhledově originálního schodiště, které bude propojovat jednotlivé sféry obydlí. Dokonalý architektonický prvek, na jehož konstrukci si můžete nechat záležet.

Rekonstrukce mezonetových bytů

Zatoužíte-li po kladech uvedeného řešení, nabízí se vám dvě možnosti pořízení. Buď si vyhledáte již vybudované mezonetové byty, nebo zakoupíte dva postarší nad sebou a necháte si provést jejich modernizaci.

A ve finále hle, moderní příbytek je na světě.

Podobné články

Sdílejte