Magnet fishing: Lovíte poklady? Na co si dávat pozor?

Kvě 3, 2020 by

Magnet fishing: Lovíte poklady? Na co si dávat pozor?

Dají se kovové poklady z hlubin tahat všude nebo někde platí omezení? Nač si dát během magnetického rybolovu pozor? Než se vydáte s magnetem do terénu, zjistěte pravidla. Čtěte dál.

Magnet fishing – hledání pokladů v hlubinách

Magnet fishing neboli magnetický lov je hledání kovových pokladů ve vodních hlubinách rybníků, řek, jezer, nádrží i městských stok. Princip je jednoduchý: Velice silný neodymový magnet, který je přivázaný na pevném laně, spustíte či vhodíte do vody, kousek táhnete po dně a pak zase vytáhnete. Buď se k magnetu něco přichytí nebo ne. Čím více postup opakujete, tím máte větší šanci něco najít.

Možnosti a pravidla lovu magnetem v ČR

V Česku i na Slovensku je magnetický lov povolený. Ale přesto je třeba při lovu, kdy používáte neodymové magnety pro magnet fishing, dodržovat pár pravidel. Jaká?

Magnetický lov nelze provozovat:

  • v národních parcích,
  • na území CHKO,
  • v ochranných pásmech vodního zdroje,
  • v lokalitě městské památkové zóny,
  • na archeologických nalezištích.

Zcela v pořádku to není ani na soukromých místech, byť nejsou oplocená. To platí například u soukromých rybníků. Raději vždy získejte souhlas od vlastníka, ať nemáte potom problémy.

Mezi magneto-lovecké faily patří zejména použití magnetu u kašen, studánek, fontán.

Tip: Magnet pro lovce pokladů F300

A co magnet fishing v jiných zemích?

Je třeba vědět, že v jiných zemích platí jiná pravidla. Ve Francii například potřebujete k hledání historických předmětů ve vodních hlubinách povolení od místního úřadu. Ve Velké Británii je nutné řídit se Kodexem pro detekci kovů.

Určitě nebudete moci do vody spustit magnet na laně v přístavech, hlavně těch vojenských. A velký pozor dejte v zemích, kde hledání historických artefaktů hodně hlídají, například v Egyptě.

Dá se vzít silný magnet na palubu letadla?

Vyrážíte-li se silným magnetem pro magnet fishing na dovolenou, předem si vždy ověřte, která omezení v dané zemi platí. Problém může být také silný magnet pronést na palubu letadla.

Potřebné informace se dočtete v pravidlech a podmínkách přepravy letecké společnosti, která vás přepravuje, případně se zeptejte. Na některých letištích mívají přístroje k detekci silného magnetického pole.

Tip: Čtěte také přesnější Omezení a pravidla lovu na magnetic fishingu.

Navštivte specializovaný web

Další informace, tipy a rady pro magnet fishing se dozvíte na specializovaném webu magnet-fishing.cz, výbavu pro magnetický lov seženete na e-shopu Unimagnet.cz

Může se hodit: 10 zásad, jak neporušit etiku magnetického rybáře.

Příjemný lov!

Podobné články

Tagy

Sdílejte