Kde koupit ložiska za nejvýhodnější ceny?

Srp 17, 2015 by

Kde koupit ložiska za nejvýhodnější ceny?

Ať už se zabýváte opravou automobilů, zahradní techniky nebo jiných strojů, určitě sami dobře víte, že najít kvalitního a spolehlivého dodavatele ložisek není zrovna snadný úkol. Když ho nakonec naleznete, většinou cena neodpovídá skutečné kvalitě. Naštěstí stále existují i seriózní prodejci, jejichž sortiment není předražený, a přesto vynikají krátkými dodacími lhůtami a perfektním poradenstvím. Víte ale, podle čeho ložiska vybírat, a kde je nejvýhodněji koupit?

Podle jakých faktorů ložiska vybírat?

U ložisek neplatí všeobecně definovatelná pravidla, podle kterých konkrétní typ vybírat. Vždy se jedná o kombinaci několika faktorů, která stojí za určením správného typu. Proto je nutné při výběru kromě vnitřního a vnějšího průměru, požadovaného zatížení a počtu otáček zohlednit také tepelnou odolnost, množství vibrací, včetně způsobu mazání, údržby a náročnosti montáže.

Neměně důležitý je také samotný typ, který má velký podíl na funkčnosti. Například nejběžnější kuličková ložiska, která vynikají vysokou odolností a nenáročnou údržbou nelze zaměňovat za soudečková ložiska, jež jsou vhodná pro velká zatížení například u nesouosého uložení.

Uvedený výběrový vzorec nejenže zúží okruh potencionálních typů ložisek, ale zároveň správně zvolené parametry zajistí jejich dlouhou životnost.

Kvalitní ložiska za výhodné ceny

Když máme výběr dostatečně zúžený, nastává čas poohlédnout se po kvalitním dodavateli. A právě specialistou na prodej ložisek je společnost TECHSEAL s. r. o., která se mimo jiné zabývá výrobou a prodejem průmyslového těsnění.

Široký sortiment společnosti TECHSEAL zahrnuje stovky druhů kluzných a valivých ložisek s rozdílnými parametry v nejrůznějších jakostech. K snadnému výběru a objednání slouží přehledný e-shop. Pokud byste si však nevěděli rady, lze navštívit kamennou prodejnu TECHSEAL s. r. o. v Praze na Černokostelecké ulici.

Pestrý sortiment a nadstandardní služby

Předností prodejce TECHSEAL nejsou pouze vysoce kvalitní ložiska, ale také řemeny, gufera, lepidla, maziva a těsnící kroužky, které vyrábí v libovolných tvarech a provedeních na vlastních CNC plotrech.

Mimo přímý velkoobchodní i maloobchodní prodej se TECHSEAL zabývá seřizováním pojišťovacích ventilů, měřením pootočení utahovaných šroubů či hydraulických utahováním přírubových spojů.