Co dělat, když už koberce v domácnosti nezáří novotou?

Lis 2, 2015 by

Co dělat, když už koberce v domácnosti nezáří novotou?

Pořizovali jste si koberec do domácnosti pro jeho elegantní vzhled a krásný kontrast barevných odstínů nebo čistotu jedné barvy? Koberce jsou právě z těchto důvodů stále jedny z nejoblíbenějších druhů podlahových krytin, i když konkurence ostatních podlah je velmi velká. Když se ale podíváte na koberec nyní, co vidíte? Ztrácí už své původní kouzlo, je opotřebovaný, barvy vybledly a nacházíte na něm i skvrny od jídla, pití nebo dětských barev? Co v takovém případě dělat?

Menších skvrn se zbavíte vlastními silami

Pokud se jedná na koberci o několik skvrn od jídla na menších plochách, s jejich odstraněním si poradíte sami. Sice bude zapotřebí vynaložit trochu úsilí a potu, ale dosáhnete požadovaného výsledku. Existuje velké množství chemických čisticích prostředků na odstranění skvrn na kobercích. Pokud máte raději čištění bez chemie, v tomto článku najdete 4 tipy, jak vyčistit skvrny pomocí běžných potřeb v každé domácnosti.

Jak na zašlé barvy?

Možná se vám také zdá, že barvy na vašem koberci postupem času blednou a šednou. Barvy u kvalitních koberců rozhodně neblednou, ale svůj jas i přesto ztrácejí. Bohužel na to má vliv prach. Prach, který se usazuje stále hlouběji do struktury koberce a obyčejné (třeba i výkonné) domácí vysavače jej nejsou schopné odstranit. Čím více prachu se v koberci usazuje, tím více barvy šednou. V takovém případě by bylo ruční čištění a úpravy velmi složité a je zapotřebí provést strojové čištění koberců.

Nebojte se pozvat si domů úklidovou firmu

Speciální stroje na čištění koberců jsou velmi drahou záležitostí. Jejich pořizovací cena je až několik desítek tisíc korun, ale koberce čas od času potřebují důkladné vyčištění, abyste jim vrátili jejich blednoucí krásu. Naštěstí po celém území naší republiky můžeme najít specializované úklidové firmy s oblastní i celorepublikovou působností. Například pražské firmy mohou nabízet čištění koberců v Praze i dalších městech republiky, vše je jen na dohodě. Důležité ale je vybrat tu správnou firmu. Firma by měla být dostatečně zkušená v této oblasti a čištění by měla provádět za pomoci moderních technologií.

Podobné články

Sdílejte