Betonový plot od A do Z

Čvn 16, 2017 by

Betonový plot od A do Z

Plot, který vede kolem vašeho domu, nemusí jen ohraničovat váš pozemek. Může se totiž stát i výborným doplňkem celého vašeho bydlení. Skvělým typem oplocení jsou betonové ploty, které, jak už název napovídá, jsou vyrobeny z kvalitního betonu. Tento materiál nepodléhá poničení nejrůznějšími klimatickými vlivy a navíc nevyžaduje ani speciální údržbu. Další výhodou betonového plotu je jeho volitelná výška, která je velmi důležitá zejména proto, že zajišťuje pocit bezpečí a také soukromí. Díky počtu betonových panelů sami určíte výšku plotu podle vašich přání.

Jak na montáž

Montáž betonového plotu není nijak zvlášť náročná a zvládne ji i domácí kutil. Zpočátku naměříte vzdálenost mezi jednotlivými výkopy, do kterých potom usadíte sloupky a následně mezi ně vsunete betonové panely. Je však nutné neopomenout, že beton je těžký materiál a k usazení betonových dílců budete potřebovat asistenci dvou pomocníků. Je také důležité zohlednit členitost terénu. Pokud si ale na montáž sami netroufáte, kontaktujte odborníky, kteří se o to postarají za vás. Betonový plot působí velmi moderně, esteticky a díky vhodně zvoleným odstínům a dekorům bude váš plot dokonale ladit s vaším domem i zahradou.

Dekor můžete vybírat například z dekoru cihliček, případně skládaného či štípaného kamene. Dále můžete váš plot udělat jedinečným díky naskládání panelů dvou různých odstínů do šachovnice. Velmi zajímavým dekorativním prvkem pro betonové ploty jsou také dřevěné latě, díky kterým plot působí více přírodně, vzdušně a také unikátně. Dřevěné příčky se obvykle umisťují do horní části plotu, který může být zakončen i klasickým betonovým panelem, který je navíc zaoblen případně dekorován různými motivy. S betonovým plotem bude vaše bydlení rázem útulnější a bezpečnější.

Podobné články

Sdílejte