Zlepšete izolaci vašeho objektu. Jak?

Čvc 16, 2017 by

Zlepšete izolaci vašeho objektu. Jak?

Problém s tím, že vám uniká z domu teplo, je třeba vždy co nejdříve řešit. Z jakého důvodu? Tím hlavním je rozhodně to, že v době topné sezony musíte více topit, což se projeví na celkových nákladech. Jaké jsou možnosti, jak zlepšit izolaci vašeho objektu? Podívejte se společně s námi.

Okna jsou základ

To první, na co je dobré se zaměřit, jsou rozhodně okna. Právě ta jsou často nejrizikovější místa v celém bytě, ale i domě. Jejich výměna dnes není nijak náročná a dá se zvládnout poměrně rychle. Aktuální nabídka těch nových zahrnuje materiály:

  • Plast
  • Hliník
  • Dřevo

Je na vás, jakou cestou se vydáte. Ta, která většině lidí vyhovuje s ohledem na cenu a vlastnosti, jsou bezúdržbová plastová okna. Právě ony jsou dnes nejoblíbenější možností, což zjistíte při pohledu na jakýkoliv konkrétní objekt.

Jsou i další riziková místa?

Rozhodně ano. Je dobré vědět, kde jsou stavební otvory a jak konkrétně jsou utěsněny. Dokonalým příkladem mohou být vchodové dveře. Nejenom, že by měly nabídnout kvalitní izolační vlastnosti, ale měly by i dobře těsnit. Stejně tak může být rizikem i garáž. Zde můžeme doporučit garážové UDO brány, které jsou dobrou volbou hlavně v případě, kdy chcete vůz nejenom ochránit, ale kdy chcete také zajistit lepší izolaci celého vašeho domu.

Fasáda, sklep, i půdní prostory

Teplo může unikat i řadou dalších míst v rámci vašeho interiéru. O jaká místa se může jednat? Příkladem je třeba fasáda. Stejně tak to může být sklepní prostor, nebo i oblast půdy. I zde lze vidět jasné možnosti zateplení. Sice se jedná o investici, ale u většiny z nich dojde k tomu, že se velmi brzy zaplatí. Je to dáno tím, že když máte zatepleno, náklady na vytápění jsou opravdu minimální. Zvláště u starších objektů, kde byly dříve vysoké tepelné ztráty. Právě u nich se zateplování doporučuje nejvíce, jelikož současným požadavkům jenom těžko vyhoví.

Sdílejte