Závan mládí v interiérovém designu: Lee Broom

Dub 6, 2017 by

Závan mládí v interiérovém designu: Lee Broom

Britský design má bohatou tradici a svá jasná specifika, díky nimž je rozeznatelný na první pohled. Nicméně také ostrovní design je ovlivněn progresivním vývojem na poli interiérového designu, zejména v návrzích a výtvorech mladých umělců, kteří se nebojí. Seznamte se s jedním z nich!

Nová tvář britského designu

Noví interiéroví designéři s velkými ambicemi se objevují každý den. Jednou z tváří, o kterých je v poslední době hodně slyšet, je Lee Broom, který se v interiérovém designu pohybuje teprve od roku 2007, ale i během této poměrně krátké doby už dokázal to, co se jiným nepodaří za celý život… Na první pohled se může zdát ještě jako příliš mladý a nezkušený, ale opak je pravdou! Jeho portfolio a realizované projekty mluví samy za sebe. A více než 20 prestižních ocenění na jeho kontě to jen potvrzuje! Tvoří vlastní kolekce, ale nezdráhá se spolupracovat s dalšími významnými značkami, například Louboutin.

Perspektivní produktový a interiérový designér pracoval, než se naplno pustil do navrhování interiérů, pro extravagantní návrhářku Vivienne Westwood, což zásadně ovlivnilo jeho náhled na interiérový design. Nejen v originálních svítidlech jsou tak patrné vlivy z módní branže, paralely mezi módou a interiérovým designem lze najít i v dalších výrobcích pocházejících z rukou tohoto designéra.

Jedinečný autorský rukopis

Lee Broom dbá na tradice a ctí britský design, kterému se však snaží vdechnout nový život pomocí nejrůznějších experimentů, které mohou na první pohled působit až příliš extravagantně, ale při detailnějším zkoumání je patrné, že každý výstřední detail má velmi dobré opodstatnění.

Jako v případě mnoha jiných světlených dílen, i designové osvětlení Lee Broom hledá inspiraci nejčastěji v geometrických tvarech. Nedrží se však nijak zkrátka a v jednom osvětlení se tak potká koule, jehlan i kvádr… Jindy se může jako poněkud nepraktická jevit třínohá židle, ale vězte, že její pohodlnost vás překvapí! Komfort totiž v tomto případě neustupuje do pozadí.

I klasická žárovka se dostává ve svítidlech Lee Broom znovu ke slovu a získává zcela novou, luxusní podobu. Nechybí ani luxusní ornamenty nebo osobité kontrast, v jejichž rámci je například klasické barokní křeslo doplněné ultramoderními prvky.

Ovšem Lee Broom se neomezuje pouze na svítidla, v jeho portfoliu se nachází i neméně originální nábytek a dekorační prvky, které zdobí jím navržené soukromé i firemní interiéry.

 

Dejte příležitost jedinečným designu originálním svítidlům z dílny mladého designéra, který naplňuje očekávání, která do něj odborníci na interiérový design vkládají. Ani vy se nebojte a pusťte jeho smělé nápady do svého domova!

Podobné články

Tagy

Sdílejte