Vybíráme systém vytápění

Led 30, 2015 by

Každý stavebník by si měl před zahájením stavby nebo rekonstrukce domu dobře rozmyslet, jakým způsobem bude svůj nový domov vytápět. Možností existuje samozřejmě celá řada. Můžete jít cestou pohodlí a komfortu a vytápění svěřit elektrickému nebo plynovému kotli či si pořídit tepelné čerpadlo.

Stačí potom pouze na termostatu v místnosti nastavit požadovanou teplotu a za chvíli se začne topit. Elektrická energie však není zrovna nejlevnější, plyn se neustále zdražuje a jeho zavedení je poměrně drahé. Ani tepelné čerpadlo není ideální, budete muset čekat několik desítek let, než se vrátí pořizovací náklady.

Sice méně komfortní, ale zato mnohem úspornější je topení tuhými palivy. Tento způsob vytápění je pravda poněkud pracnější, protože se musíte starat o oheň a přikládat, avšak z hlediska úspory peněz je určitě nejlepší. Dřeva je všude dost a pokud do přípravy paliva nechcete investovat čas, můžete si koupit jednoduše již připravené dřevo, které jen přiložíte. Otázkou zůstává kam. Možností je opět vícero. Tuhá paliva můžete spalovat v kamnech, krbu nebo kotli na tuhá paliva. Chcete-li vidět přímo ve vašem interiéru, jak oheň stravuje dřevěná polena, zvolte si interiérový krb nebo krbová kamna. Pro všechny, kteří si s výběrem neví rady, je k dispozici internetový obchod Krby-stavba.cz, který se specializuje na poradenství, prodej a také samotnou montáž krbů a krbových kamen.

Stačí si tedy vybrat vhodnou krbovou vložku s obestavbou nebo krbová kamna. Je třeba počítat ale také s trochou nepořádku vzhledem k přikládání dřeva přímo v interiéru, pokud ovšem nezvolíte krbovou vložku se zadním přikládáním. tyto krbové vložky jsou vybaveny zadními dvířky, která ústí na chodbu nebo do dílny, odkud se pohodlně přikládá, aniž by se vám saze, prach nebo kouř dostaly do obytné části. Neváhejte tedy a pořiďte si i vy pro vytápění vašeho domu praktickou krbovou vložku se zadním přikládáním.

Podobné články

Sdílejte