Skartace dokumentů je důležitá

Srp 4, 2014 by

ID-10098875Skartace dokumentů je velice důležitou činností nejen pro malé a velké společnosti, ale i domácnosti. Právě skartace zabraňuje nejrůznějšímu zneužití našich citlivých dat, které by se neměly dostat do rukou neoprávněným lidem.

Skartovat můžeme jednak dokumenty v papírové podobě, tak ale i elektronická data. A není radno tuto činnost podceňovat či zanedbávat. Zneužití citlivých dat může s sebou nést nedozírné následky.

Proč skartovat dokumenty?

Důvod, proč skartovat dokumenty, je jasný. Nechceme, aby naše citlivá data se dostala ke konkurentům a do špatných rukou. Ať už se jedná o smlouvy, faktury či jiné citlivé materiály rozhodně je nechceme dát k dispozici neoprávněným lidem. Jedná se o dokumenty, které náleží pouze nám či naší společnosti a které je nutné po určitou dobu archivovat, a posléze skartovat. Pro tuto činnost využijte služeb REISSWOLF.

Papírové materiály

Nejrůznější důležité papírové materiály je možné skartovat ve skartovačce, kterou lze pořídit v různých provedeních. Vybírat můžeme od malých domácích skartovaček, přes větší kancelářské, až po speciální velké skartovačky vhodné například pro skartaci kartonu. Naši skartaci však většinou vyžadují nejrůznější výpisy z účtu, staré faktury a smlouvy či již nepotřebná citlivá data našich klientů a zákazníků. Skartovat však nemusíme pouze papíry.

Elektronická data

Mnoho důležitých dat uchováváme v dnešní době v elektronické podobě. V počítačích, tabletech či na externích discích máme celou řadu citlivých dat, které se nesmí dostat do rukou lidem, jež by je zneužily. Skartace elektronických dat má proto velký význam a je neméně důležitá jako skartace nejrůznějších smluv v papírové podobě. Mnozí si však často myslí, že data jsou vymazána pouhým smazáním z počítače nebo disku. Pravda je ovšem jiná. Ani pouhé formátování vám nezajistí, že data jsou navždy pryč. Po naformátování disku je velice důležité data ještě přepsat. Můžeme si však také pořídit skartovačku na CD nebo DVD, poté máme jistotu, že skartace elektronických dat proběhla v pořádku. Nebo si na skartování našich dat objednat specializovanou firmu REISSWOLF, která se o vše postará.

Skartace

Praha

Plzeň

Brno

Podobné články

Sdílejte