Proč využívat LED osvětlení? Víme to!

Čvc 18, 2017 by

Proč využívat LED osvětlení? Víme to!

Když se podíváme na trendy v oblasti svícení, tak to už dávno nejsou jenom klasické žárovky. Ty byly minulosti nahrazeny těmi úspornými, které už se také stávají minulostí. Dnes platí, že je jasným hitem úsporné veřejné LED osvětlení. Pokud nad ním uvažujete, podívejte se s námi na několik hlavních důvodů, proč je rozhodně dobrou volbou, která zaručeně nezklame ani vás.

Široká škála využitelnosti

Jenom těžko byste dnes hledali oblast, kde by se LED osvětlení nedalo využít. Pokud bychom měli být konkrétnější, tak musíme říci, že možností je mnoho. Příkladem je třeba i správné osvětlení přechodů pro chodce, nebo segment pouličních lamp. Problém tedy není ani s použitím venku. Samozřejmostí jsou také interiérové prostory.

Mohou to být:

  • Byty a rodinné domy
  • Kancelářské prostory
  • Výrobní a skladovací haly

Dlouhá životnost

Pokud porovnáte LED osvětlení s klasickou, nebo obyčejnou úspornou žárovkou, rozhodně vás dokáže nadchnout tím, jak velkou má konkrétní životnost. Pokud budete konkrétní, tak ji mnohonásobně převyšuje. A co to znamená? Že musíte koupit opravdu mnoho žárovek, abyste se životnosti LED technologie vyrovnali. S tím je spojený pochopitelně i fakt, že i když je LED světlo dražší, právě díky životnosti je investicí, která se v souvislosti s osvětlením vyplatí mnohem více.

Nízká spotřeba elektřiny

Dalším důvodem, proč je tento trend hitem a proč ho doporučujeme také vám, je rozhodně velmi nízká spotřeba elektrické energie. V porovnání s klasickou žárovkou se úspora počítá i na hodnotu více než devadesáti procent. A co to pro vás znamená? V kombinaci s dlouhou životností nejenom návratnost pořizovacích nákladů, nezcela pochopitelně také jistoty spojené s tím, že budete svítit velmi levně. Když se poté podíváte na vyúčtování elektroměru, rozhodně to pocítíte, jelikož může být i o stovky nebo tisíce korun nižší. V závislosti na oblasti použití a potřebě svícení.

Podobné články

Sdílejte