Představujeme vám značku LAMAX

Led 7, 2018 by

Představujeme vám značku LAMAX

Značka LAMAX představuje systém Shield pro zabezpečení a dálkové ovládání domácnosti. Systém Shield od společnosti LAMAX sestává ze tří hlavních prvků: komplexního zabezpečení, chytrých bezdrátově ovládaných zásuvek a IP kamer s hlasovou komunikací. Systém lze doplnit různými typy snímačů a čidel.

Všechny tyto prvky lze ovládat pomocí mobilní aplikace nebo, v případě bezpečnostního systému, též pomocí SMS zpráv. Na trhu lze sehnat a zakoupit širokou škálu zabezpečovacích systémů. Ty se samozřejmě liší nejen svými funkcemi, ale i cenou. Během testování SHIELDU se mi líbilo to, že vše potřebné a důležité již obsahuje základní sada. Nicméně výrobce nabízí i širokou škálu doplňkového příslušenství, která je obvyklá až ve vyšších cenových patrech. Jaké jsou hlavní přednosti bezdrátového zabezpečovacího systému?

Samotná instalace je velmi rychlá, bez větších zásahů do objektu. Výsledný vzhled interiéru není narušen instalačními lištami. Systém je velice rychle rozšířitelný a lze jej i jednoduše odinstalovat (například v případě stěhování). Všechny prvky spolu komunikují bezdrátově na frekvenci 315 nebo 433,92 MHz. Čidla lze proto snadno umístit i na vzdálená či obtížně přístupná místa a celý systém sestavit svépomocí.. Bezpečnostní systém Shield je možné ovládat pomocí aplikace pro chytré telefony. Aplikace Vám přehledně ukáže aktuální stav, můžete nastavit různá upozornění, vypnout či zapnout alarm nebo ovládat IP kameru a domácí spotřebiče připojené přes WiFi zásuvku. Její ovládání je jednoduché a intuitivní. Pohybová a magnetická čidla jsou základními kameny při zabezpečení Vašeho domova, nicméně ne jedinými. Shield nabízí i mnoho doplňkového příslušenství. Infra senzory, detektory vjezdových vrat nebo detektory pohybu na solární pohon Vás upozorní na vetřelce již na Vašem pozemku. Detektory kouře, unikajícího plynu nebo tekoucí vody zase zabrání katastrofě.
Funkce záznamníku umožňuje zanechat krátký vzkaz. Do systému můžete připojit až 50 senzorů, 50 čipů a 10 dálkových ovladačů. Zesilovač signálu umožní využívat systém i ve velmi rozlehlých prostorách, tzv. Panic Button na dálkovém ovládání nebo tísňovém tlačítku (volitelně) zase okamžitě spustí alarm. Alarm je možné jednoduše odkódovat pouhým přiložením čipu k ovládacímu panelu. Systém okamžitě odešle informační sms na vybrané telefonní číslo. Každý čip je možné pojmenovat. Jednotlivé senzory jsou napájeny tužkovou baterií. Ovládací panel má, kromě běžného napájení z elektřiny, integrovanou baterii. Bezpečnostní systém tak zůstane funkční i při výpadku elektrické energie. V případě, že dochází energie v jednotlivých čidlech nebo dojde k přerušení napájení ovládacího panelu, systém odešle varovnou sms.


Druhý pilíř chytré domácnosti od společnosti LAMAX tvoří bezdrátová IP kamera. Snímač typu CMOS od společnosti SONY a optika s vysokou světelností zajišťují zřetelný obraz i za horších světelných podmínek. V roli chůvičky navíc poskytuje i kvalitní zvuk při obousměrné komunikaci díky vestavěnému mikrofonu a kvalitnímu reproduktoru. Na paměťovou kartu typu micro SDHC je možné uložit až týden záznamu. IP kameru lze stejně jako celý systém Shield by LAMAX ovládat pomocí mobilní aplikace v chytrém telefonu. Obraz z IP kamery je v aplikaci možné sledovat v reálném čase nebo jej ukládat, případně sdílet s dalšími uživateli. Široký úhel záběru zajistí přehled nad celou místností. Sledovat on-line záznam můžete nejen Vy, ale můžete jej i sdílet libovolnému počtu uživatelů. IP kamera pro Shield umožňuje připojit k jednomu telefonu až 10 zařízení. Součástí balení IP kamery je i fixační sada. Kameru můžete připevnit pomocí šroubů a hmoždinek, ale i 3M samolepek. Kamera má vlastní stojánek, takže ji můžete i volně postavit. IP kamera obsahuje slot pro micro SDHC kartu. Kromě nahrávání záznamů na telefon je tedy možné ukládat záznam na paměťovou kartu. Maximální délka záznamu na kartu je až 180 hodin. Jakmile je karta zaplněna, kamera začne přepisovat staré záznamy.

Další ze základních komponent inteligentní digitálně ovládané domácnosti jsou chytré zásuvky s Wi-Fi připojením, kdy prostřednictvím jedné hlavní lze ovládat až 15 podřízených zásuvek. Chytré zásuvky od LAMAXu umožňují na dálku kdykoli zapnout a vypnout jakýkoli zapojený spotřebič a ovládat tak klimatizaci, topení, světlo a další zařízení a přístroje. Pomocí mobilní aplikace lze také zkontrolovat stav spotřebičů. Například se přesvědčit, zda při odjezdu na dovolenou nezůstal některý zapnutý, a na dálku ho vypnout. Master zásuvka umí nastavit i načasování.

Na závěr musím říct, že výrobek má intuitivní ovládání, jednoduchou a rychlou instalaci. Ačkoli, má své mouchy naprosto splnil mé očekávání. Výrobek Shield by LAMAX TECH mohu jedině doporučit, protože oproti konkurenci se dostanete k mnohem akceptovanějším cifrám. Výhodou je také určitě také jeho praktická rozšiřitelnost, vyhovuje jak menším bytům, tak je vhodný i pro větší bytový komplex. A v neposlední řadě, výrobce nabízí českou podporu i servis. Já ho určitě doporučuji.

Podobné články

Sdílejte