Originální skleněné vitráže

Dub 1, 2015 by

Originální skleněné vitráže

Chcete svoji nemovitost doplnit o tradiční vitráže? Rádi byste do oken nebo jiných skleněných ploch zakomponovali barevné 3D obrazce, které vytvoří velice útulné a působivé prostředí? Ve všech případech to mohou být umělecké a propracované vitráže od rodinné firmy Hlavenka. Ta se této činnosti věnuje od roku 1996.

Vitráže realizované klasickou technologií, jež mají dlouhodobý charakter, vysokou pevnost a s ní spojenou odolnost. Mohou tak odolávat nejrůznějším vnějším vlivům.

Nabídka technologií je však mnohem bohatší, než doposud zmiňujeme.

Skleněné mozaiky libovolného vzhledu

Zahledíte-li se do produktové nabídky této firmy, jistě vaší pozornosti neuniknou ani kreativní skleněné mozaiky, které vznikají lepením a skládáním malých střípků skla. Postup, z něhož vzniká doslova umělecké dílo kombinující průhledné, poloprůhledné a neprůhledné sklo.

Dále je možné vybírat i z jiných výrobních procesů.

  • Tavená plastika
  • Fusing
  • Repliky leptů

Pakliže budete mít zájem, může vám být provedeno ohýbání skla, popřípadě dodáno sklo lehané nebo bezpečností. Meze se v tomto případě nekladou.Vitráže, skleněná mozaika, pískování skla

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pískované sklo vyzdobí váš interiér a exteriér

Z pohledu výsledného vzhledu lze vsadit také na technologii pískování skla, při níž jsou jednotlivé obrazce na sklo vyrývány za pomoci otryskávání pískem. Celé tabule jsou posléze zataveny, aby došlo k zalití ostrých pórů.

V ten moment se z pískovaného skla stane produkt se snadnou udržovatelností.

Nepodceňujte význam a podobu skla, jehož úpravy mají dlouhodobou minulost. Pojměte sklo, jako umělecké dílo a oku lahodící prvek, jež vám může dělat radost nejenom v rámu okna, ale také jako designový doplněk domácnosti.

Navštivte internetový projekt SvětSkla.cz, kde o technologických postupech firmy Hlavenka naleznete daleko více informací, včetně bohatých referencí.

Podobné články

Sdílejte