Nepodceňujte záložní zdroje pro kotle

Led 29, 2015 by

Nepodceňujte záložní zdroje pro kotle

Záložní zdroje jsou dosti opomíjeným typem zařízení, ať už jde o jakoukoliv oblast. Lidé se spoléhají na to, že neplánovaný výpadek elektřiny v jejich domácnosti či ve firemním prostředí zkrátka nehrozí a nemůže se nic stát. Opak je však pravdou.

Díky neočekávanému výpadku elektrické energie může dojít k poruše některých dalších prvků vaší nemovitosti. Na mysli máme například oběhová čerpadla nebo kotle.

V jejich případě se často používají záložní zdroje označované, jako UPS, které dokážou nahradit klasických zdroj elektřiny na několik desítek minut až hodin.

Zálohujte elektrickou energii

Prostřednictvím záložního zdroje můžete předejít kupříkladu poškození konkrétního zařízení nebo jeho nebezpečnému přehřátí, jako je tomu u domácích teplovodních krbových vložek. Užití těchto technologií je ale daleko bohatší, než si spousta uživatelů dokáže představit.

Zálohovat můžete například:

  • Televizor a řadu přehrávačů nebo přijímačů
  • Výpočetní techniku
  • Vzduchotechniku u akvária a podobně

Výčet skutečně pestrý. Moderní záložní zdroje pro kotle jsou asi nevyhledávanějším sortimentem vůbec, jelikož nejde až tak o zajištění stálého tepla v interiéru, nýbrž o praktický ochranný prvek proti přetopení.

Možnosti záložního zdroje

V závislosti na výkonu a kapacitě baterií je možné očekávat záložní provoz v časovém úseku přesahujícím dvě hodiny. V okamžiku výpadku se ihned zprovozní UPS, a to samé v opačném kroku probíhá při obnově elektrické energie.

Odborník na záložní zdroje

Obraťte se při nákupu záložního zdroje pro kotel či oběhové čerpadlo na profesionály, jež vám pomohou s volbou adekvátního zařízení. Navštivte specialistu, jímž je janmelichar.cz a vybírejte hned z několika modelových řad UPS, které budou vhodné právě pro vaše účely.

Nepodceňujte záložní zdroje!

Podobné články

Sdílejte