Kvalitní zateplení domu je nutností

Led 5, 2014 by

Děsí vás vysoké peněžní náklady na vytápění vaší postarší nebo nové nemovitosti? Zjistili jste, že máte veliké tepelné ztráty, jež se promítají do neekonomického provozu domácnosti? Pak s tím něco dělejte a využijte možností zateplení, které je v současnosti určitou nezbytností.

TIP: Doporučujeme se na dřevostavby od společnosti Haas Fertigbau

Zateplovat lze hned několik částí domu, jež přispějí ke zkvalitnění života.

  • Zateplení fasády
  • Výměna oken
  • Zateplení střechy

Vnější zateplení objektu

TIP: Nejnovější bungalovy od společnosti Haas Fertigbau?

Pakliže hovoříme o zateplení z vnější strany nemovitosti, je tím nejtypičtějším krokem jistě výměna oken. Dnes se již používají trojskla, která jsou schopna udržet nejenom teplo domova, ale nepustí dovnitř ani žádný hluk.

Co se týče zateplení domu, uniká nejvíce tepla právě prostřednictvím zdí. Zateplení fasády je tak zcela na místě. Využít lze jeden z nejpoužívanějších zateplovacích materiálů, jako je polystyren nebo minerální vata. Případně dochází k aplikování tepelně izolačních omítek.

Nepodceňujte zateplení střechy

Teplo vám však neutíká pouze do stran, ale také vrškem nemovitosti. Izolovat lze proto střešní části objektů, kde se k volbě materiálu přistupuje na základě typu střechy, zda jde o konstrukci plochou nebo šikmou. Obvykle je přihlíženo i k celkovému zatížení nosné části.

Zateplení domů může vaši nemovitost zařadit do zcela jiné kategorie staveb, pokud hovoříme o energetických hodnotách. Finance vložené do správného a efektivního zateplení se tak navrátí právě prostřednictvím snížení nákladů na vytápění objektu.

Podobné články

Tagy

Sdílejte