Klady tepelných čerpadel Vaillant

Zář 26, 2014 by

tepelné čerpadloTepelná čerpadla jsou stále protěžovanějším zdrojem tepla, které lze získávat v podstatě bezplatně. Moderní zařízení totiž dokáží přeměňovat energii ze vzduchu, vody a země na tu, jež slouží k vytápění nemovitostí a ohřevu vody.

Ke specialistům na tento segment patří bezpochyby výrobce Vaillant, jehož dlouholeté zkušenosti se podepsaly na vysoké kvalitě produktů a navrhovaných řešení.

Mezi ty nejoblíbenější se řadí tyto dvě.

  • Tepelná čerpadla vzduch – voda
  • Tepelná čerpadla země – voda

Tepelná čerpadla vzduch – voda

Nejprve vás seznámíme s prvním a pravděpodobně i dostupnějším řešením, minimálně z pohledu výsledné ceny. Přestavit si můžete hned několik důležitých prvků, mezi něž patří velká venkovní a vnitřní jednotka. Prostřednictvím nich dochází k čerpání vzduchu a jeho následné přeměně na energii.

Tepelná čerpadla vzduch – voda od společnosti Vaillant jsou oblíbená pro snadnou obsluhu a vysokou účinnost, která se samozřejmě promítá do finální úspory za vytápění.

Díky dvojnásobnému odhlučnění je zajištěn tichý provoz, který je navíc levný, protože s instalací tepelného čerpadla získáte nižší tarif pro elektřinu. Čili úspory se projeví také ve vyúčtování elektřiny.

Tepelná čerpadla země – voda

Druhým zmiňovaným řešením je provedení země – voda. V tomto případě nedochází k odběru energie ze vzduchu, nýbrž ze země. Konkrétně jsou to zemní vrty nebo plošné kolektory, jež umožňují získat velice vyrovnaný výkon. A to nehledě na venkovní teploty, jak je tomu u varianty vzduch – voda.

Moderní tepelná čerpadla země – voda mohou nabývat výkonu až úctyhodných 46 kW, což je zajímavé řešení nejenom pro domácnosti, ale také větší objekty, například komerčního zaměření.

Vaillant – sázka na jistotu

Nenechte se odradit vyšší vstupní investicí do tepelného čerpadla, která má v podání produktů společnosti Vaillant velice brzkou návratnost. Vsaďte na německou kvalitu, jež vám může po několika letech ušetřit poměrně značné množství peněz.

Navíc máte záruku toho, že vám bude pod drobnohledem odborníků navrženo řešení šité přímo pro vaši nemovitost.

Podobné články

Tagy

Sdílejte