Kalová čerpadla a jejich přínos

Led 17, 2015 by

Kalová čerpadla a jejich přínos

Čas od času je zapotřebí přečerpat vodu z jednoho místa na druhé, popřípadě tímto způsobem odvodnit určité prostory. Někdy se však může stát, že je ve vodě velká spousta nečistot, písku a nejrůznějších kalů. Pro takové prostředí jsou běžná čerpadla naprosto nepoužitelná.

Mnohem lepší je vsadit na kalová čerpadla, jež jsou schopna poradit si s oleji, hustými kapalinami a dalšími nánosy vláknitých materiálů. Rozhodnete-li se pořídit si takový doplněk právě pro své účely, poradíme vám, na co se zaměřit.

Povrchová kalová čerpadla

Čerpadla odstředivá je nutné volit s přihlédnutím k odčerpávané vodě, respektive ke konkrétnímu prostředí. Teprve díky optimálním technickým parametrům docílíte patřičného přínosu a odpovídající životnosti.

Při výběru kalového čerpadla se zaměřte na tyto údaje.

  • Výkon
  • Průchodnost

Dále je vhodné vědět, zda vybrané zařízení můžete připojit k elektrické síti a to buď na 230V nebo 400V. V opačném případě bude ideální volbou čerpadlo s benzínovým motorem.

Kalová čerpadla je možné dělit také podle charakteristiky znečištění. Na trhu jsou produkty normální a samonasávací. Rozdíl je v tom, že u normálního čerpadla je třeba zavodnit celé potrubí, samonasávací produkt si nasaje vodu bez této nutnosti.

Odborník na kalová čerpadla

Jestliže si po výše uvedených a především obecných informacích nejste stále jisti při výběru kalového čerpadla, je nejlepší doba, obrátit se na skutečné odborníky.

Profesionální přístup a patřičnou specializaci vám nabídne internetový obchod e-cerpadla.cz, kde máte možnost výběru hned z několika kategorií. Navíc je vám k dispozici dostatek video průvodců, jež vám fungování správným způsobem objasní.

Nakupujte kalová čerpadla na internetu. Vsaďte na bohaté produktové portfolio a nízké pořizovací ceny, které potěší bezpochyby každého.

Podobné články

Sdílejte