Jak vybrat podlahu na zahradní terasu

Zář 24, 2014 by

ID-10021446Podlaha určuje výsledný dojem z vaší zahradní terasy. Důležitý ale není jen design, ale pochopitelně i funkčnost – různé druhy podkladu mají různé nároky na údržbu a také mají odlišné vlastnosti, které určují bezpečnost a trvanlivost. Přinášíme vám přehled nejnovějších trendů v oblasti podlah na zahradní terasy a pomůžeme vám s výběrem té nejvhodnější.

Pevná dlažba

TIP: Oblíbená dřevostavba od společnosti Haas Fertigbau

Do této kategorie můžeme zařadit dlažbu betonovou, keramickou, cihlovou a kamennou. Tyto materiály jsou odolné proti mrazu, tudíž vám nepopraskají. Keramická dlažba může prasknout pod větší váhou. Nabízí vám několik originálních vzorů. Co se betonových dlažeb týče, v dnešní době si také můžete vybrat takové, které nebudou působit nudně. Kamennou dlažbu můžeme zvolit buď neopracovanou, nebo opracovanou. Neopracovaná je nebezpečná především v zimním období, nebo v případě, že máte bazén, jelikož klouže na rozdíl od opracované. Ani cihlová dlažba není se svou originalitou pozadu. Jestliže se pro ni rozhodnete, můžete si vybírat z několika vzorů, které se vám budou na terasu nejvíce hodit.

WPC podlahy

TIP: Praktické bungalovy od společnosti Haas Fertigbau?

Wood-plastic composites podlahy jsou vyráběny ze dřeva a polymetru. Tento typ podlah je právě využíván především pro terasy a venkovní podlahy. Jsou žádané pro jejich odolnost vůči nežádoucím vlastnostem, které má dřevo a zároveň pro dřevěný vzhled. Jsou odolné proti hnilobě a mrazu nebo vysokým teplotám, nekroutí se, nasákavost vody je velmi nízká, nepraská a barva zůstává stále stejná. Tyto materiály mohou mít životnost až 50 let.

Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy se nejvíce hodí do venkovního prostředí, tedy je jak dělané pro venkovní terasy. Nevýhodou je, že o dřevěnou podlahu musíte stále pečovat a po čase i přes veškerou péči zesvětlá. Je důležité provést ošetření před pokládkou a i pravidelné ošetřování impregnačním olejem. Dřevo může v důsledku špatné péče popraskat a mohou se tvořit třísky. V tomto případě se příjemná dřevěná prkna změní v noční můru veškerého vašeho kontaktu s touto pokrývkou. Na výběr máte z borovicového nebo smrkového dřeva, ale odolnější je dřevo bukové nebo dubové. Co se exotických dřevin týče, můžete si vybrat například z merbau nebo garapy. Životnost dřevěných podlah je v rozmezí 5 a 30 let.