Jak uspořádat ložnici?

Led 28, 2014 by

Ložnice je místností, která by vám měla dopřát kvalitní odpočinek po dlouhém a náročném dni. Měli byste proto dodržet některé zásady, které přispějí ke zdravému a pohodlnému spánku, během něhož si opravdu odpočinete. V následujícím článku vám poradíme, co přispěje k tomu, abyste měli opravdu sladké spaní.

Vyberte správnou stranu

Nejdůležitějším rozhodnutím je to, kam ložnici v domě či bytě umístit a na jakou světovou stranu bude orientovaná. Jelikož má být ložnice místem odpočinku, měli byste ji situovat na sever, případně na severozápad. Severní strana je totiž v bytě či domě tou nejchladnější, a proto se vám zde bude dobře usínat i v horkých letních dnech. Navíc se vám do ložnice nebudou hned od rána dobývat sluneční paprsky a vy si tak v klidu budete moci přispat.

Dopřejte si dostatek prostoru

Při zařizování ložnice pamatujte na to, že to je místnost, kde máte odpočívat, a kde budete trávit třetinu svého života. Nejčastější chybou, kterou lidé při zařizování ložnice dělají, je, že do ní umísťují řadu odkládacích prostor. Ty však do ložnice vůbec nepatří. Kromě postele a nočních stolků by v ložnici měla být maximálně ještě malá komoda pro uložení například povlečení.

Podobné články

Sdílejte