Jak správně vybrat matraci?

Led 31, 2014 by

V posteli strávíme minimálně třetinu svého života. Zdravý spánek je pak základem pro správný odpočinek, doplnění psychických i fyzických sil a regeneraci celého našeho organismu. Abychom si během spánku opravdu správně odpočinuli, potřebujeme k tomu kromě kvalitní postele především kvalitní matraci a pak samozřejmě také příjemné a pohodlné ložní povlečení.

Pro koho je matrace určena

V první řadě je třeba si uvědomit, pro koho je matrace určena a jak často bude využívána. Kupujete-li matraci pouze pro příležitostné přespání například vašich hostů, pak vám bude stačit pořídit některou z levnějších typů matrací, jako jsou matrace pěnové nebo pružinové.

Budete-li ale na matraci spát denně, pak se určitě vyplatí investovat větší částku peněz a pořídit si kvalitní matraci, na které si zdravě odpočinete.

Pěnové matrace

Mezi velmi kvalitní a oblíbené patří pěnové matrace. Na výběr pak máte matrace ze studené pěny, matrace z bio pěny nebo matrace z líné pěny. Matrace ze studené pěny vynikají svou elasticitou a zachováním svého tvaru. Díky skvělému odvzdušnění pomocí pórů pak odvádí vlhko a teplo. Na výběr je různá tuhost matrací, od měkkých až po tuhé. U matrací ze studené pěny si můžete být jisti dlouhou životností a kvalitním zdravým spánkem.

Matrace z bio pěny jsou velmi podobné matracím ze studeném pěny, jen při jejich výrobě nejsou používány suroviny z ropy, ale přírodní rostlinné oleje, což činí matraci pružnější, vláčnější a lépe přizpůsobivou lidskému tělu. Jelikož se jedná o bio produkt, musíte počítat s vyšší pořizovací cenou.

Podobné články

Tagy

Sdílejte