Jak oživit zašlé stěny

Kvě 29, 2017 by

Jak oživit zašlé stěny

Už zažily stěny vašeho bytu lepší časy? Chtělo by to vymalovat nebo nějak jinak oživit? S malováním je ta potíž, že pokud to neumíte, můžete si na stěnách nadělat nevzhledné šmouhy a ty tam mít určitě nechcete. Navíc pokud jste fanda vzorů, ty se na stěnu malují dost těžko, pokud nejste zrovna Michelangelo.

Co takhle zkusit jinou techniku, kterou byste zvládli? Tapetování je známý a vyzkoušený způsob, jak na stěnu interiéru dostat rozkvetlou louku, abstraktní vzory nebo třeba panorama Brooklynského mostu. Dekorů je skutečně celá řada, takže si každý vybere přesně to pravé do svého interiéru.

Nalepte si doma tapety

Tapety můžete použít do chodby, obývacího pokoje, jídelny i kuchyně. Často je lidé využívají i v ložnicích a místo jim patří také v dětských a studentských pokojích. Tapety se liší jednak motivem, ale také materiálem, chcete-li tapetu lepit třeba v kuchyni, kde je více vlhkosti a kde budete pravděpodobně potřebovat občas tapetu otřít, zvolte vinyl. Vinylová tapeta je odolnější, a budete-li postupovat jemně, i omyvatelná. Další druhy tapet jsou papírové a vliesové. Pokud vám jde o kvalitnější materiál a delší životnost, potom zvolte určitě vliesovou tapetu, která s pokojem lépe dýchá a díky plastickým vzorům velmi dobře vypadá. Její velkou výhodou je také mnohem snazší lepení.

Na druhou stranu papírová tapeta je levnější a vyrábí se ve velkém množství dekorů. Papírové tapety jsou zvlášť vhodné do dětských pokojů, kde se často stává, že děti tapetu poškodí. Chcete-li renovovat skříň, dveře nebo jiný rovný povrch, zvolte samolepící tapetu v dekoru dřeva, se kterou se velmi snadno manipuluje a vytvoříte s ní jednoduše a rychle nový povrch nábytku. Pro velký výběr a kvalitní výrobky navštivte internetový obchod Tapeta-dekorace.cz, kde si vyberete tapetu do kterékoli místnosti.

Podobné články

Sdílejte