Jak odstínit okna?

Led 5, 2014 by

Slunce a sluneční svit má rád bezpochyby každý. Všeho moc samozřejmě škodí a mnohdy může jít o nepříjemný element, především v okamžiku, když dopadá spousta světla do vaší nemovitosti. Na trhu je každopádně několik produktů, které slouží k praktickému odstínění oken, jež korespondují také se vzhledovou stránkou.

TIP: Prohlédněte si patrové domy od společnosti Haas Fertigbau

Žaluzie vnitřní a venkovní

Nejtypičtějším stínícím prvkem jsou žaluzie, které lze aplikovat z obou stran, jak zevnitř, tak zvenku. Snadno obslužný doplněk, kterým je možné regulovat množství slunečního svitu vstupujícího do místnosti. Jednotlivé lamely žaluzií mohou být navíc zhotoveny v různých barevných odstínech, aby ladily s vaším interiérem nebo exteriérem.

TIP: Krásné bungalovy od společnosti Haas Fertigbau?

Pokud jde o vnitřní prostory, mohou vám být při odstínění okna nápomocny i rolety, plisé nebo japonské stěny, jež jsou novodobým prvkem současného bytového návrhářství.

Využijte elektronicky ovládané markýzy

Okna lze odstínit i dalším efektivním způsobem, který vám navíc zajistí dostatek stínu ve venkovních prostorách, respektive na terase. Jsou to markýzy, jež dosahují odlišných rozměrů a celkového provedení. Výrobky, které odolávají nepříjemným povětrnostním vlivům.

Kromě manuálního ovládání můžete vsadit také na to elektronické, jež je velice pohodlné, rychlé a téměř bezobslužné. Se všemi výše zmíněnými produkty a vzhledově unikátními nástroji však docílíte naprosto stejného efektu. Téměř úplného odstínění oken, tedy omezení slunečního svitu, které může být někdy až příliš rušivým elementem.

Podobné články

Sdílejte