Dražby a exekuce nemovitostí

Led 15, 2015 by

důmNákup rodinného nebo komerčního objektu je jistě nákladnou záležitostí, pakliže tuto činnost realizujete přes klasické realitní společnosti. Na trhu se však nabízí daleko flexibilnější a ekonomičtější řešení, které představují dražby nemovitostí.

Ano, pod tímto pojmem si můžete představit naprosto stejný proces, jako když dochází k vydražení jakéhokoliv předmětu, jen s tím rozdílem, že v tomto případě jde o budovy a pozemky.

Dražba nemovitosti se pro vás může stát cestou, jak se domoci levného obydlí.

Za kolik lze vydražit nemovitost?

Otázka, na níž existuje velice snadná odpověď. Dražby nemovitostí samozřejmě podléhají určitým pravidlům. Již při prvopočáteční dražbě si ale můžete být jisti, že šance na výhodný nákup je značná. Ceny dražených objektů a pozemků jsou následovné.

  • V prvním kole je obvyklá prodejní cena na 2/3 hodnoty nemovitosti
  • V dalším kole dochází k poklesu ceny až na 1/2 hodnoty nemovitosti

mapa-kladivo

V případě objektu, jenž bude oceňován na několik stovek tisíc až milionů korun, může jít o poměrně značnou úsporu. Dražby nemovitostí proto začínají konkurovat klasickým nákupům, kde pořizujete bydlení za plnou cenu.

Specialista na dražby nemovitostí

V dnešní době se nemusíte pídit po nabízených objektech nebo se dokonce účastnit dražeb fyzicky. Vše je možné zrealizovat prostřednictvím internetu, k čemuž vám dopomůže online server drazba-nemovitosti.com. Právě v jeho útrobách se skrývá hned několik bytů, rodinných domů, rekreačních, komerčních a ostatních objektů.

Poznejte, jak vypadá dražba nemovitosti a nebojte se ji absolvovat. Jedinou podmínkou je složení dražební jistiny, která je samozřejmě vratná. Nuže, je nejvyšší čas, pustit se do nákupu obydlí za minimální ceny. Ušetřete peníze a ty posléze využijte například na pozdější rekonstrukci bydlení.