Developerské projekty v Praze jsou na stálém vzestupu

Říj 16, 2015 by

Developerské projekty v Praze jsou na stálém vzestupu

Poptávka po lukrativním a novém bydlení v hlavní metropoli neustále sílí. Mohou za to především nízké sazby hypotéčních úvěrů, bohaté pracovní uplatnění, široká občanská vybavenost a dopravní dostupnost. Není se proto čemu divit, že se nové byty v Praze stávají čím dál více omezenějším zbožím, i přes snahu developerů chrlit jeden projekt za druhým.

Praha na svá bedra vzala již tři čtvrtiny výstavby v celé České republice.

Developeři volí zajímavé lokality

Zahledíte-li se do produktových nabídek jednotlivých společností, zjistíte, že většina nových bytů a domů má vynikající situování, ať už přihlédnete k jakýmkoliv faktorům. Díky pestrému cenovému rozpětí si na své přijde dozajista každý.

Připraveny jsou developerské projekty v Praze pro ty, jež chtějí dát za bydlení 2 miliony i pro ty, kteří přemýšlí o investici v řádu několika milionů. Průměrná cena za 1 m2 bytové plochy se podle posledních průzkumů pohybuje mezi 55 – 60 tisíci korun.

Zájem o novostavby stále roste

I přesto, že bylo v polovině roku k mání přes 7 tisíc bytových jednotek, jde podle odborníků o nedostatečné množství. To z dlouhodobého hlediska neuspokojí všechny potenciální zájemce o bydlení.

Na druhou stranu si mohou mnout ruce developeři, kterým rozhodně nezbývají žádné neprodané nemovitosti. Obvyklý model je takový, že bytové domy a vily jsou rozprodány ještě dříve, než dojde k jejich celkové dostavbě.

Neotálejte s nákupem nového bydlení

Je-li vaší vysněnou lokalitou hlavní město ČR, pohlídejte si aktuální bytové výstavby a na nové projekty reagujte rychle a flexibilně. Ukořistěte novostavby, jež budou do nejmenšího detailu odpovídat vašim potřebám. Využijte přednosti současné doby a pořiďte si moderní obydlí. Nyní je skutečně z čeho vybírat, ať už z pohledu celkových dispozic či podlahové plochy.

Podobné články

Sdílejte