Bezpečná skartace České Budějovice

Srp 5, 2014 by

ID-100213911Skartace dokumentů a datových nosičů je především o bezpečnosti, což je zcela na místě. Mnohdy profesionálním firmám předáváte data, která mají velice citlivý charakter a jejichž vyzrazení může napomoci konkurenčním subjektům.

I z těchto prostých důvodů může skartaci České Budějovice provádět pouze zkušená a prověřená firma REISSWOLF, jejíž zaměstnanci podléhají prověrce Národního bezpečnostního úřadu. V rámci likvidace dochází ke zničení nejrůznějších dokumentů.

Co všechno můžete skartovat?

Rozhodnete-li se předat tyto procesy odborné firmě, lze očekávat velkou míru zabezpečení a také možnost odevzdat skutečně pestré množství listin a datových nosičů.

Nejběžnějším prvkem budou pravděpodobně papírové dokumenty, které mohou mít naprosto rozdílnou podobu. Nemusí to být jenom smlouvy, účetní uzávěrky, soupisy a jiné doklady. Vzhledem k tomu, že skartace dokumentů České Budějovice je prováděna i ve veřejné správě, bývají to řidičské nebo občanské průkazy.

Otázka „co můžeme skartovat“ je ale mnohem širší, než se na první pohled zdá. Jak již bylo zaznačeno, skartovat lze i všemožné datové nosiče, které tvoří hlavně CD, DVD nebo diskety. Výjimkou však nejsou ani pevné disky z počítačů nebo firemních notebooků, popřípadě staré videokazety.

Kde mám jistotu řádné skartace?

Pakliže dojde k bezpečnému odevzdání uvedených předmětů a listin, což je mimochodem zprostředkováno za pomoci speciální dopravy po celém území České republiky, dochází k likvidaci. Jejím výstupem je osvědčení o ekologické skartaci, respektive speciální certifikát, kterým se lze prokázat.

Díky tomu naplníte zákonnou povinnost, ať už z pohledu státního archivu, tak obchodního rejstříku, který se týká hlavně podnikatelských subjektů. Skartace, v rámci níž se není třeba obávat jakéhokoliv úniku nebo vyzrazení důležitých informací.

Likvidace od A do Z

Netrapte se s náročností tohoto procesu a svěřte ho profesionální společnosti REISSWOLF, která se bude pyšnit individuálním přístupem, maximální odborností a především vysokou mírou zabezpečení.

Podobné články

Sdílejte